סמטת אהובה עוזרי פינת עוזי חיטמן

השוק הישן בעפולה, שהפך לפני התפרצות הקורונה למרכז תרבותי, מוזיקלי וקולינרי מדובר, לובש בימים אלו צורה חדשה ולכבוד השיפוץ ההתחדשות, נקראו התושבים לבחור לסמטאות השוק שמות על שם מוזיקאים וזמרים ישראלים


השוק הישן בעפולה עשה בשנה האחרונה קפיצת דרגה והפך לאחד ממוקדי הבילוי החמים בצפון עד להתפרצות נגיף הקורונה לפני כתשעה חודשים. בעיריית עפולה החליטו לנצל את הסגרים והמגבלות יחד עם וועד השוק והסוחרים ולהכין את המתחם לפעילות מחודשת מיד עם מתן ההנחיה של משרד הבריאות על החזרה לפעילות מדורגת. 

במסגרת ההכנות החליפה עיריית עפולה בתיאום וועד השוק את כל תשתיות הביוב והמים הישנות שלא הוחלפו מעולם לתשתיות חדשות בשיתוף תאגיד המים 'מי נעם' ולאחר סיום העבודות החלו העבודות להחלפת ריצפת השוק הישן מטלאי אספלט ישנים לרצפת אבנים משתלבות חדשה ומעוצבת ברוח השוק וכל זאת בעלות כוללת של למעלה מ-1.2 מיליון ₪. 

בימים אלה מקדמת הרשות מיזם נחמד נוסף במסגרתו קרא ראש העיר אבי אלקבץ לציבור לבחור לסמטאות השוק שמות של מוזיקאים וזמרים ישראלים שהפכו עם השנים לנכס צאן ברזל והכתיבו לאורך שנים את פס הקול של כולנו לפני שהלכו לעולמם. 

בין השמות של מוזיקאים וזמרים שהעלו התושבים אפשר היה למצוא את יגאל בשן, ג'ו עמר, אריק איינשטיין, עופרה חזה, אהובה עוזרי, זוהר ארגוב, אהוד מנור, שושנה דמארי, יוסי בנאי, אריק לביא ועוד רבים וטובים. בימים אלה עתידה להתכנס וועדה מיוחדת שתכלול נציגים של הרשות המקומית, נציגים של וועד השוק והסוחרים, נציגים של ארגוני תרבות ונציג ציבור שיכריזו לאחר מכן על שמות הסמטאות המוזיקליים של עפולה.