עפולה: בעקבות 'ארון הנתינה' הוקם גם 'ספסל הנתינה'

לפני מספר חודשים הקימה הגננת עדי דרעי ארון נתינה אותו מילאו ילדי הגן בחפצים שאין להם צורך בהם לטובת הציבור. בימים אלה חנכו ילדי גן "יפה ירקוני" אף הם 'ספסל נתינה' הזוכה להצלחה


בתחילת השנה השיק מנהל החינוך בעפולה באמצעות מחלקת גני הילדים תכנית 'ירוקה' לקידום שמירה על איכות הסביבה, קיימות ומחזור בכל גני הילדים בעפולה. אחת ההחלטות המרכזיות שהתקבלו במסגרת התכנית הייתה הוצאת כלים חד פעמיים מכל הגנים והחלפתם בכלים רב פעמיים לצד שימת דגש על נושא המחזור שכללה יוזמה מרגשת של ילדי 'גן עופרה' בעפולה בהובלת הגננת עדי דנינו שהקימה עם ילדי הגן 'ארון נתינה' במסגרתו צוות הגן והילדים דואגים לחפצים שאין להם צורך בהם יותר, ממלאים את ארון הנתינה וזאת לטובת הציבור הרחב, חינם אין כסף. 

בעקבות המיזם הרימו צוותי הגנים ברחוב יפה ירקוני בשכונת רובע יזרעאל בשיתוף ילדי הגנים מיזם משלהם אך הפעם היה זה 'ספסל נתינה' ולא ארון שעשוי כולו מחומרים טבעיים ממוחזרים כחלק מתפיסה ירוקה המונהגת בגנים ומטפחת שמירה על איכות הסביבה. לצד הספסל הציבו הגננות ארון שבו אכסנו תחפושות, בגדי ילדים, בגדי תינוקות, חולצות בית בית ספר שנאספו מבתי הילדים ומוצעים לציבור. "ספסל הנתינה הוצב בכניסה לגן" סיפרה לידר שליו אחת הגננות שהובילה את המיזם: "המטרה לשים בו דברים שכולנו כבר לא צריכים כמו בגדים, ספרים, צעצועים ועוד. הכל תרומה של הורים שהביאו לגן את המוצרים שאינם זקוקים להם וזאת לטובת כל מי שצריך". 

את המודל אימצו הגננות בעפולה מדנמרק שם נושא הנתינה לקהילה היא בחשיבות עליונה תוך הבלטת המסרים של נתינה לאחר ועל בסיס רעיון זה קידמו בעפולה את המיזם שתופס תאוצה יותר ויותר. דוגמא טובה לכך נרשמה השבוע כאשר בעקבות היוזמה הופץ ברשתות החברתיות פוסט הקורא לציבור לתרום דברים לטובת המיזמים של הילדים. אחד התושבים שנענה לקריאה הוא מיכאל מזל-תרים שהחליט להירתם באופן קבוע לטובת המיזם ומאז הקמתו הוא תורם כסף כל חודש רוכש ציוד צעצועים בגדים ודואג למלא את הארון בכל טוב.