שחקני הרכש החדשים של אגף שפ"ע

חיזוק משמעותי לצי הרכבים של אגף שפע שהתחדש בשני רכבי טיאוט בעלות כמיליון שקלים. עוד בתכנית: משאית אשפה ואיסוף גזם ושדרוג מערך הפחים המוטמנים


אגף השפע בעיריית עפולה החל בימים האחרונים בשורה של רפורמות בנושא ניקיון וטיפוח חזות פני העיר. במסגרת תוכניות העבודה הוחלט בשלב הראשון להשקיע משאבים בשדרוג כלי העבודה המשמשים את עובדי האגף במסגרת פעילותם לטובת ניקיון ופינוי פסולת בדמות שני כלי רכב מתקדמים לטיאוט רחובות העיר בעלות של כחצי מיליון שקלים כל רכב ובעלות כוללת של כמיליון שקלים בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ואשכול גליל עמקים. 

שני הרכבים החדשים הינם בעלי יכולת תמרון במקומות צרים וכושר העמסה גבוה המאפשר ניקיון שטח רחב במינימום נסיעות לאתר שפיכת הפסולת. בנוסף, הרכב מסוגל לטאטא בזווית של 90 מעלות תוך כדי נסיעה לפנים ולאחור עם אפשרות ליניקה של כמות גדולה של עלים בנוסף למכשיר גרניק על גג הרכב שמטרתו להשלים את הניקיון על המדרכות. העובדים ייהנו מתא נהג מרווח כולל בקרת אקלים פנימית ומושב גדול ונוח, ראות מושלמת של אזור העבודה והסביבה, בקרת שיוט, מוט הילוכים מתכוונן ועוד. כמו כן פועלים הרכבים החדשים בטכנולוגיה ידידותית לסביבה ומאושרי תקן. 

עם הצטרפותם של שני הרכבים החדשים ישנם באגף כיום ארבעה כלי טיאוט גדולים ומשאיות לאיסוף אשפה, גרוטאות וגזם. מנהל אשכול גליל עמקים דוד אריאלי סיפר כי בתכנית המשותפת של אשכול גליל עמקים ועיריית עפולה לרכוש בקרוב משאית אשפה ואיסוף גזם נוספת ולהחליף מוטמנים מפלסטיק למוטמנים מבטון.  

גידי עובדיה, מנהל אגף שפע הנכנס, אמר: "מדובר ברכבים קטנים, שקטים, קומפקטיים ויעילים עם הטכנולוגיה הכי מתקדמת בתחום. הנהגים כבר עברו הכשרה לנהיגה בטוחה ובימים אלה הם נכנסים לתכנית העבודה וייצאו לשטח".