מסתמן: בית הכנסת המרכזי ברובע יזרעאל ייפתח בחגי תשרי

העבודות לבניית בית הכנסת המפואר והמרכזי של שכונת רובע יזרעאל בעפולה ממשיכות בקצב כאשר המטרה היא לסיימן לקראת חנוכת הבית בחגי תשרי


עיריית עפולה ועמותת 'אהבת ישראל' ממשיכות לקדם את בניית בית הכנסת המרכזי של שכונת 'רובע יזרעאל'. כזכור, בשנים האחרונות, בגלל סיבות כאלה ואחרות, נאלצים תושבי השכונה להתפלל בבית כנסת זמני. לפני כשנתיים מיד עם כניסתו לתפקיד של ראש העיר אבי אלקבץ הוא הבטיח כי יקים מבנה קבע מרכזי ומפואר בלב השכונה שיכלול כ-200 מקומות ישיבה עבור מתפללים ומתפללות בעזרת נשים. ואכן, בימים אלה נמצאת הבנייה של בית הכנסת בעיצומה ומעמותת "אהבת ישראל' נמסר השבוע כי יעד הפתיחה מבחינתם הוא לחנוך את בית הכנסת במהלך חגי תשרי במבנה החדש, וזאת כמובן בהתאם למצב התחלואה של הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות אם וכאשר יהיו כאלה באותה עת. 

נציג הוועד, ידידיה מויאל אמר: "אנו מקווים שנצליח לעמוד יחד ביעדים שהצבנו לפתוח את בית הכנסת המפואר כבר בחגי תשרי. וועד בית הכנסת והמתפללים מודים לעיריית עפולה ולעומד בראשה על התמיכה לאורך כל הדרך". 

יש לציין כי בימים אלה פועלים בשכונת "רובע יזרעאל" ארבעה בתי כנסת, שניים במבנים זמניים ושניים בדירות מגורים מושכרות. בעתיד, אמור בית הכנסת המרכזי, שנבנה במרץ בימים אלה, להחליף את בית הכנסת הזמני הממוקם בחלק הדרומי של השכונה וכן בקרוב עתידה עיריית עפולה לפרסם הקצאה חדשה לבניית בית כנסת חדש קבוע נוסף.