עשרות משתתפים באירועי יום השואה הבינלאומי

אגף קהילה עיריית עפולה קיים ביום השואה הבינלאומי שצוין בשבוע שעבר את המפגש השנתי "זיכרון בסלון" באמצעות שני אירועי זום בינלאומיים בהם השתתפו דור שני לשואה תושבי עפולה ובני נוער מישראל, גרמניה, פולין וארה"ב.


לרגל יום השואה הבינלאומי שצוין בשבוע שעבר (27.1), קידם אגף קהילה של עיריית עפולה מיזם משותף עם מינהל קשרי החוץ של מרכז השלטון המקומי ועמותת זיכרון בסלון, במסגרתו התקיימו לראשונה אירועי "זיכרון בסלון" במתכונת בינלאומית באמצעות הזום. האירוע הראשון היה מיועד לבני נוער,  בשיתוף הערים התאומות של עפולה: בילגוראי (פולין) ואינגלהיים (גרמניה) בהובלת מחלקת הנוער בעפולה. הנערים שמעו את עדות מפי ד"ר אלון גלבמן, שסיפר את סיפורו של אביו, משה גלבמן, איש חינוך עפולאי מוכר. בהמשך הערב התקיים דיון פורה אודות אחריותם של בני הנוער בתקופת השואה והיום.

האירוע השני התקיים עם שותפים של עפולה מארצות הברית, ביחד עם נציגי השותפות מהסוכנות היהודית עפולה-גלבוע. במסגרת המפגש סיפר אברהם גלנטי את עדותה של אמו, זהבה גלנטי, אשר הייתה נוכחת באירוע והפיחה בקרב הנוכחים הרבה תקווה. השיחה הובילה לדיון מרתק על כוחה של החשיבה החיובית גם בעתות משבר. 

מנהלת אגף קהילה בעיריית עפולה, תמר דגמי אמרה לאחר המפגשים: "באירועים השתתפו עשרות אנשים אשר יצאו מחוזקים ובתחושה אמיתית של גשר אנושי בכל רחבי העולם".