עובדי עיריית עפולה יצאו לנקות את חופי הים

משלחת של עובדי עיריית עפולה העדיפו לוותר על חופשת פורים עם הילדים ונענו למיזם של המחלקה לאיכות הסביבה בעירייה שקראה להם לסייע בניקוי החופים שהוכתמו בזפת בזיהום הגדול ביותר שפקד את חופי ישראל בעשור האחרון


במסגרת יוזמה של המחלקה לאיכות הסביבה באגף שפע של עיריית עפולה, יצאה משלחת של עובדי עירייה לסייע בניקוי החופים שהוכתמו בזפת. כזכור, לפני כשבועיים התרחש אירוע הזיהום הגדול מסוג זה בעשור האחרון כאשר פתיתי זפת צמיגיים בגדלים שונים נצפו מחוף בצת בצפון ועד חופי ראשון לציון ומקורם ככל הנראה ממכלית ימית. 

מיד עם גילוי הזיהום האדיר נפלטו אל חופי ישראל חיות מים רבות ובראשן גופת לוויתן ענק ועשרות צבי ים שמתו מהזיהום. בעקבות התמונות המזעזעות פקדו אזרחים רבים את החופים בניסיון למזער את הנזק וביניהם גם משלחת עובדים של עיריית עפולה שהעדיפו לוותר על חופשת הפורים עם ילדיהם ויצאו לסייע בעצמם בניקיון החופים. עובדי העירייה שהצטרפו למיזם ונסעו בהסעה מאורגנת, נענו למעשה ליוזמה של מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה באגף שפ"ע מעיין דורי שכתבה בהזמנה לעובדים לעובדים: "זוהי הזדמנות מצוינת לקחת חלק בעשייה משמעותית וערכית, ועל הדרך גם חווייתית". יש לציין כי ראש העיר אבי אלקבץ ומנכ"ל עיריית עפולה אישרו את היוזמה המבורכת והודיעו כי העובדים שהצטרפו ליוזמה החברתית-סביבתית המבורכת יזכו לתמורה של שעות עבודה.