הפעילה החברתית מכיתה ג׳

אגם לנקרי מעפולה היא רק בכיתה ג׳ בבית הספר "אלון יזרעאל" אבל זה לא מנע ממנה לשלוח מכתב לראש העיר ולבקש ממנו לגדר מקלט עליו מקיימים ילדי השכונה פעלולים מסוכנים מדי יום


בזמן שבני גילה עסוקים בעיקר בפעילות הכוללת בעיקר מסכי סלולארי, מחשב וטלוויזיה, החליטה אגם לנקרי מעפולה, תלמידת כיתה ג׳ בבית ספר ״אלון יזרעאל״ לשלוח מכתב לראש העיר אבי אלקבץ ובו בקשה יוצאת דופן. 

תחילת הסיפור לפני כחודש עת ביקרה אגם את סבה וסבתה ברחוב הקישון בעפולה. בעודם משחקים בחצר הבחינו בילדים הרכובים על גביי סקייטבורד ואופניים המטפסים על גגו של המקלט הציבורי ברחוב ומנצלים את שיפועו של גג המקלט כדי לרדת במהירות ולקפוץ היישר אל השטח הסמוך, פעלול מסוכן שעלול להסתיים בפציעתו של אחד הילדים. 

לאחר שאגם והוריה ביקשו מהילדים שיחדו ואלה לא נענו לבקשתם החליטה אגם כי תעשה לפעילות המסוכנת הזאת סוף והחליטה לכתוב מכתב לראש העיר אלקבץ ולתאר את המקרה. ואכן, מיד שנחת המכתב על שולחנו של ראש העיר, הוא הנחה מיד את צוותי אגף שפ״ע לגדר את המקלט לבל ייפצע מישהו בעתיד. 

לאחר שהדבר בוצע והמקלט גודר ואף נצבע מחדש, ביקש ראש העיר אלקבץ להיפגש עם אגם ולהודות לה על פעילותה החשובה למען הקהילה למרות גילה הצעיר והשבוע נפגשו השניים על רקע המקלט שם הודתה אגם הנרגשת לראש העיר על שהתייחס למכתבה ברצינות ומילא את בקשתה למען ביטחונם של הילדים בשכונה.