עפולה מתייחדת עם בניה ובנותיה חללי הטרור ופעולות האיבה

ביום רביעי האחרון התייחדה העיר עפולה בטקס זיכרון לחללי הטרור ופעולות האיבה באנדרטת הטרור במרכז העיר בהשתתפות ראש העיר אבי אלקבץ, סגניו, רב העיר שמואל דוד והשר לירושלים ומורשת הרב רפי פרץ


לאורך השנים איבדה העיר עפולה את מיטב בניה ובנותיה בפיגועי טרור ופעולות איבה שהתרחשו בעיר ומחוצה לה. כמדי שנה התייחדה עפולה עם 33 חללי הטרור ופעולות האיבה שנרצחו בתחומה, ביניהם 21 בני ובנות העיר, בטקס עירוני שהתקיים ביום רביעי הקרוב (7.4) באנדרטת הטרור בפארק הרכבת במעמד ראש העיר אבי אלקבץ, השר לירושלים ומורשת הרב רפי פרץ. רב העיר שמואל דוד, סגני ראש עיר, חברי מועצה, משפחות שכולות ותושבים. 

את 'היזכור' המסורתי הקריא השנה איציק שמחוני ואת תפילת אל מלא רחמים' הרב יחיאל שמעון אסייג. את משואת הזיכרון הדליקה השנה מרסל דהן, אמה של עדי דהן זכרה לברכה שנרצחה בפעולת טרור בשנת 2002 והיא בת 17 הייתה במותה. את פרק התהילים הקריא הרב שמעון רוזנברג אביה של רבקה הולצברג לבית משפחת רוזנברג זכרה לברכה מעפולה שנרצחה יחד עם בעלה גבריאל נח הולצברג בפעולת טרור רצחנית בבומביי הודו בשנת 2008. את תפילת הקדיש הקריא האב השכול, הרב אשר גבאי, אביה של מיכל מור גבאי זיכרונה לברכה, שנרצחה בפעולת טרור בשנת 2001, והיא בת 27 הייתה במותה. בתום הטקס התקיים טקס הנחת הזרים על האנדרטה. 

ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "עפולה היוותה שנים ארוכות יעד לפעילות טרור שקטפו את חייהם של מיטב בנינו ובנותינו ששילמו בדמם לאורך השנים. לא ניתן יד לטרור ונילחם תמיד על מנת לשמור על תושבי עפולה מפני המנסים להכחידנו".