נחנך סניף עפולה המחודש של עמותת אנוש

אירוע פתיחת הסניף התקיים במעמד ראש העיר, יו"ר הוועד המנהל של אנוש ומנכ"לית העמותה


 

השבוע יום שני, ה-19.4.2021, נחנך ברחוב הבציר סניף עפולה המחודש של עמותת אנוש. הסניף ימשיך לספק שירותי שיקום מקיפים בתחום הדיור, התעסוקה והחברה למתמודדים עם מגבלה נפשית מאזור עפולה והעמקים. אירוע הפתיחה התקיים במעמד ראש העיר עפולה, אבי אלקבץ, יו"ר הוועד המנהל של עמותת אנוש, אלי אשרף, מנכ"לית אנוש, ד"ר הלה הדס, מנהלת סניף אנוש בעפולה, אלה גלעדי ומכובדים נוספים.

 

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש מעניקה שירותי שיקום בקהילה למתמודדי נפש במטרה לסייע להם לחזור לחיים מלאים ועצמאיים.בסניף יינתנו, תחת קורת גג אחת שירותי דיור, תעסוקה, חברה ופנאי, תוך מתן דגש על שילוב בקהילה ויצירת שיתופי פעולה עם תושבי העיר וגופים עירוניים. 

בשיפוץ הסניף המחודש הושקעו כ-3מיליון ₪ אשר מומנו על ידי תורמים וביניהם"קרן ויינברג" והעיזבון ע"ש דריו קובו ז"ל.

 

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית אנוש: "אנו מתרגשים לחנוך את הסניף המחודש והמשודרג בעפולה שיהווה בית למתמודדי הנפש בעפולה והסביבה ויעניק להם מענה טיפולי ושיקומי שיאפשר להם לחזור לחיים עצמאיים ובעלי משמעות. אני רוצה להודות לכל השותפים שפעלו יחד איתנו כדי להגיע למעמד זה, זו הזדמנות מיוחדת להודות על השותפויות המשמעותיות שמלוות אותנו לאורך דרך ארוכה – הסניף המקומי הוא ותיק מאד וקיומו והתפתחותו מבוססים על היותו נטוע בקהילה, על סיוע קבוע של העירייה – ראש העיר והמחלקה לשירותים חברתיים, של הבטוח הלאומי - הסניף המקומי ואגף הקרנות, הקרן לפיתוח שירותים לנכים וכמובן הגורם המפקח והשותף המרכזי המממן את פעילותנו - משרד הבריאות, אגף בריאות הנפש ומערך השיקום".

 

אבי אלקבץ, ראש עיריית עפולה, אמר: "עפולה מחבקת בחום את תושביה, אנשים עם צרכים מיוחדים. ההוסטל של אנוש הוא אבן דרך מבחינת השירות, הטיפול והשילוב של מתמודדי הנפש בקהילה בעיר".