בטקס מרגש חולק אות 'יקיר העיר' ל-12 תושבי עפולה

לאחר שנה של הפסקה בעקבות נגיף הקורונה נערך טקס 'יקיר העיר' במהלכו הוענק אחד התארים העירוניים היוקרתיים ל-12 מתושבי עפולה על תרומתם לעיר ותושביה בתחומים שונים כגון רפואה, פוליטיקה, ספורט ופנאי, דת וחסד, עליה וקליטה ועוד


אירועי העצמאות ה-73 למדינת ישראל ננעלו ביום חמישי האחרון בטקס מרגש במהלכו הוענק תואר 'יקיר העיר' לתריסר תושבי העיר שנבחרו על ידי וועדה מקצועית של עיריית עפולה בראשותו של היו"ר מ"מ ראש העיר חביב פרץ. כזכור, בשנה הראשונה לכהונתו של אלקבץ חולק תואר 'יקיר העיר' לארגונים ואילו בשנה שעברה לא התקיים הטקס בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. 

בטקס שנערך בהיכל התרבות אירחו ראש העיר אבי אלקבץ ורעייתו ישראלה את מ"מ ראש העיר ויו"ר הוועדה חביב פרץ, סגן ראש העיר שלמה מליחי, חברי מועצה, הנהלת העיר, תושבים ובני משפחות הזוכים וביניהם חתן פרס ישראל הרב יצחק דוד גרוסמן שבאו לחלוק כבוד ל-12 הנבחרים. בין הזוכים אפשר לציין את השר לשעבר אלי אפללו על תרומתו רבת השנים לעפולה בהיותו חבר כנסת וכשר הראשון והיחיד שיצא עד כה מהעיר. עוד נבחרו אלי בין מנכ"ל מד"א ותושב העיר על תרומתו הרבה לעיר בפרט ולמדינת ישראל בכלל במהלך שנות כהונתו כמנכ"ל ובמיוחד בשנה האחרונה בעת המאבק נגד נגיף הקורונה. זוכה נוסף הוא מרדכי ויינפלד שחצה את גיל 90 ועדיין מקפיד להתנדב מדי יום במרכז רפואי "העמק" וב"יד שרה". בתחומי העלייה והקליטה זכתה אורה צ'רקסוב על תרומתה רבת השנים במחלקת הקליטה של העירייה ועל תרומתה לטיפול בילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים וכן פנטה וורקה מתנדב בסיירת ההורים העירונית ופעיל חברתי שתרם ותורם רבות לקהילת "ביתא ישראל" בפרט ולקהילה בעפולה בכלל. בתחום הדת, החסד והתרומה לקהילות השונות זכו הרבנית יהודית רוזנברג על פעילותה הרבה במסגרת "בית המעשים הטובים", הסיוע לנזקקים, "סלון כלות" למעוטות יכולת ועוד וכן משה דיסלר מתנדב מנהיג הקהילה הליטאית בגבעת המורה ומתנדב בארגוני 'הצלה מד"א', 'עזר מציון' ו'נפש יהודי' המקדמים מפגשים ושיח בין חילונים לאברכים. 

אחד הרגעים המרגשים ביותר במהלך הטקס היה הרגע בו הוענק האות לאמנון הירשברג על תרומתו רבת השנים לפיתוח תחום הכדורסל בעודו צופה בטקס ממיטת חוליו בבית החולים באמצעות שידור חי. עוד קיבלו את האות על תרומתם בתחום הספורט, התרבות והפנאי הם דני אסולין על תרומתו רבת השנים לקידום ענף הכדורגל וכן הגברת דניס פרי על תרומתה הרבה בתחום הריקוד והמחול בעיר עפולה. 

שני הזוכים שחתמו את הרשימה הם דוד בן דוד על סיפור חיים מיוחד במסגרתו עלה בגיל 7  לבדו ממרוקו לישראל במסגרת "עליית הנוער", הקים משפחה והיה בין הראשונים שהקים בית ספר לנהיגה שלימד אלפים מתושבי העיר נהיגה נכונה ובטוחה וביניהם בני קהילת 'ביתא ישראל' שלרבים מהם העניק שיעורים בחינם לצד התנדבות רבת שנים בעמותת 'דור לדור'. אחרונה חביבה היא הגברת אורה חזי על מפעל חיים מרגש במסגרתו שימשה עם בעלה כמשפחה אומנת ובית קלט ללא פחות מ-60 ילדים לאורך חייהם ועד עצם היום הזה בעיר עפולה