לומדים לנהל את הבית

עיריית עפולה והאגודה לתרבות הדיור השיקו סדנה ייחודית להכשרת ראשי וועדי בתים משותפים והדרכת דיירים על שמירה ואחזקה של בתים וחצרות משותפות


סדנה מקצועית להכשרת וועדי בתים משותפים יצאה לדרך בעפולה. את הסדנה יזמו עיריית עפולה והאגודה לתרבות הדיור והיא הכוללת הרצאות ופאנלים בשיתוף אנשי מקצוע ותושבים בנושא ניהול בתים משותפים. באירוע הפתיחה של הסדנה שהחלה לפני כשבוע ותתפרס על ארבעה מפגשים השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ, מנהל היחידה לפניות ציבור ועוזר ראש העיר אורן אקיקוס ומנכ"ל האגודה לתרבות הדיור ראובן צדוק שבירכו את משתתפי הסדנה והודו להם על תרומתם למען הכלל. כמו כן נשאה דברים מנהלת סניף האגודה לתרבות הדיור בעפולה אירנה בר והודתה אף היא ל- 40 ראשי וועדים של הבתים המשותפים ותושבים שהגיעו למפגש. 

במהלך הסדנה ייהנו המשתתפים מהרצאות של אנשי מקצוע באגודה לתרבות הדיור, ייעוץ משפטי וסוגיות משפטיות במרקם החיים בבית משותף, ערב שאלות ותשובות עם נציגי העירייה, חיזוק מבנים, עמודים ושיפוצים ברכוש משותף, הכשרת פעילים קהילתיים ותקשורת בינאישית תקינה בבית משותף ועוד. בסיום הסדנה יזכו המשתתפים ליום גיבוש הכולל שייט בכנרת וארוחת צהריים מסכמת. 

אירנה בר, מנהלת הסניף המקומי של האגודה לתרבות הדיור שיזמה את הסדנה, סיכמה: "תודה לראש העיר אבי אלקבץ על הגיבוי והשותפות. אני שמחה על ההיענות של התושבים לסדנאות אלה. מלבד המידע הרב שקיבלו, מבינים התושבים שיש להם כתובת לנושאי תרבות דיור וניהול של בתים משותפים בעפולה".