לראשונה בהיסטוריה: עפולה תארח טורניר טניס 'פיוצ'ר' בינלאומי

בחודש נובמבר הקרוב תארח העיר עפולה לראשונה בהיסטוריה טורניר טניס בינלאומי של הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) בו יתארחו טניסאים מישראל והעולם ויחולקו פרסים בסך 25 אלף דולר.


החלום הופך למציאות: עיריית עפולה באמצעות 'מועדון הטניס עפולה' סיכמו עם איגוד הטניס כי מרכז הטניס בעפולה יארח בחודש מרץ הקרוב טורניר 'פיוצ'ר' בינלאומי תחת השם: FUTUER AFULA 2020"". הטורניר היה אמור להתקיים בחודש מרץ 2019 אך שבועיים לפני כן פרצה מגפת הקורונה והטורניר בוטל לאחר שנאסרו כניסת זרים לנמל התעופה וקיום אירועי ספורט. 

כידוע, טורנירי הגרנד סלאם, וטורנירי הפיוצ'ר (Futures tournaments) נמצאים תחת אחריותה של הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) שאישרה את קיום הטורניר בעפולה בין התאריכים 07.11.21 עד 14.11.21 ובו יתחרו 32 שחקני הסבב המקצועי העולמי כולל צמרת שחקני הטניס בארץ, כאשר סך הפרסים שיחולקו בתחרות יעמוד על 25,000$ מתנת "קבוצת חסון". הטורניר יתקיים במתחם הטניס העירוני הכולל ארבעה מגרשים מקצועיים ובראשם מגרש מרכזי עם יציע של 300 צופים, נגישות לבעלי מוגבלויות וחדרי הלבשה שעומדים בסטודנטים בינלאומיים כאשר איגוד הטניס ידאג לניהול ורישום של התחרות, הבאת שופטים ושחקנים מחו"ל לצד שחקנים מישראל ידאג ללינה וכלכלה, עמדות שיפוט מקצועיות, גביעים ואפילו יספק את הכדורים הרשמיים למשחקים.  

יש לציין כי הטורניר הבינלאומי יקפיץ עוד מדרגה קדימה את מתחם הטניס ומועדון הטניס של עפולה שאירחו את טורניר המאסטרס "VOLVO 2020". 

יו"ר העמותה בעפולה, עודד הירשברג אמר: "זה ציון דרך היסטורי למועדון שיארח לראשונה תחרות בינלאומית. התחרות הייתה אמורה להתקיים לפני כשנה וחצי אך נדחתה בעקבות הקורונה, תתרום רבות לקידום הטניס בעפולה בכלל והטניס התחרותי בפרט, תביא כבוד רב לעיר עפולה ותפתח עידן חדש לשיתוף פעולה בין עפולה לבין איגוד הטניס בישראל".

ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "מדובר בהיסטוריה. כאשר הוריתי לתכנן את מתחם הטניס בקדנציה הקודמת זה בדיוק מה שראיתי לנגד עיניי, טורניר בינלאומי שיזכה לחשיפה וימשוך ילדים ובני נוער נוספים להצטרף למועדון הטניס העירוני".