אבות ובנים על המגרש

לאור הצלחת קבוצות של "אבות ובנים על המגרש" ליצירת מפגש משותף לאבות ולבנים והעמקת הקשר באמצעות הספורט, נפתחת קבוצה בפארק העירוני ללא תשלום. תחילת פעילות: 17 לחודש ביום שלישי


מיזם "אבות ובנים על המגרש", הפועל מזה שנים בעיר מגיע אל מגרש הקט רגל בפארק העירוני. להפעלת התוכנית בעפולה שותפים  הפארק העירוני, אגף הספורט והרשות הלאומית לביטחון קהילתי בהובלתו של עומר לב..

מדובר בתוכנית ייחודית חווייתית שמטרתה חיזוק קשר בין אבות ובניהם. התוכנית מורכבת מזוגות של אבות ובנים הנפגשים לאימון ומשחק כדורגל משותף המועברים על-ידי מאמן מקצועי, נמרוד ברין.

מטרת המיזם היא יצירה של מפגש משמעותי משותף לאבות ולבנים טרום גיל ההתבגרות ובגיל ההתבגרות, והעמקת הקשר ביניהם באמצעות פעילות ספורטיבית קבוצתית, משחק כדורגל. הקבוצה מזמנת מרחב בו יכולים האבות והבנים ליהנות מחוויה משותפת של פעילות חינוכית ספורטיבית ומאפשרת להם לחזק את תחושת השייכות, את הקשר ואת החיבור ביניהם.

עוד ייהנו קבוצת "אבות ובנים" מפעילויות נוספות בנוסף לאימון הקבוע, שכללו יציאה לצפייה במשחקי כדורגל, אירוח קבוצות לטורנירים, ופעילויות התנדבות וגיבוש. 

לדברי מנהל ביטחון קהילתי, עומר לב:  "לעבודה עם הורים וילדים חשיבות רבה לחיזוק הקשר ביניהם והגברת החוסן המשפחתי והאישי. קבוצת "אבות ובנים על המגרש" מאפשרת להגיע לאוכלוסיית האבות, שבדרך כלל פחות שותפים לתוכניות קבוצתיות, כאשר הכדורגל מהווה  הזדמנות לפעילות ייחודית  משותפת ומהנה בינם לבין ילדיהם".

שלומי אלבז, מנהל אגף הספורט והפארק העירוני אמר: "זמן איכות כזה הוא לא ברור מאליו והאבות והילדים מעידים על התרומה של הקבוצה לחיזוק הקשר ביניהם, ומגיעים בהתמדה לפעילות לאורך השנים. אין ספק שמדובר בפרויקט מצליח שאנו מקווים להמשיך אותו גם בעתיד בשכונות נוספות בעיר".

התוכנית מיועדת לילדים בכיתות ד-ו' ואבותיהם, ותתקיים בימי שלישי בין השעות 18:00 עד 19:30  בפארק העירוני והיא ללא עלות.