הישג ארצי: עפולה העיר הראשונה שאישרה תקציב לשנת 2022

חברי מועצת העיר הצביעו ברוב קולות מוחץ בעד התקציב לשנה הבאה בסך כ-410 מיליון שקלים. כ-12 מיליון גבוה יותר מהתקציב אשתקד. הבשורה: החינוך יעמוד שוב בראש סדר העדיפויות העירוני עם כ-4 מיליון שקל נוספים


חברי מועצת העיר עפולה אישרו השבוע ברוב קולות של 12 חברי מועצה מול 5 בלבד את התקציב לשנת 2022 שיעמוד על שיעור שיא של 410,753,000 מיליון שקלים. עפולה עושה היסטוריה קטנה כאשר הפכה לעיר הראשונה בישראל שמעבירה את תקציב 2022 יחד מודיעין מכבים-רעות ומועצה מקומית גני תקווה. לפני לדיון ולהצבעה על התקציב קדמה הצגת סעיפי התקציב על ידי ראש העיר אבי אלקבץ וגזבר העירייה איציק שריקי גזבר שהבליטו בדבריהם את הבשורות המרכזיות בתקציב השנה הכוללות את שיעור העלייה מתקציב אשתקד, תוספת של 3.8 מיליון שקלים לחינוך מהתקציב הרגיל ועוד כ-20 מיליון שקלים מתב"רים. בסך הכל יעמוד תקציב החינוך בשנה הבאה על 142.750 מיליון שקלים, עלייה של כ-30 מיליון שקלים משנת 2019. כמו כן ישנה תוספת של 1.2 מיליון שקלים לרווחה שיעמוד השנה בסך הכל על תקציב כולל של למעלה 72.5 מיליון ₪. 

הגזבר שריקי הוסיף כי הצעת התקציב נערכה בצל נגיף הקורונה ואינו לוקח בחשבון השלכות עתידיות ושינויים, אם וכאשר יהיו כאלה, בעקבות החלטות הממשלה כמו בשנת 2021 וככל שיהיו כאלה הם יובאו לאישור המועצה. לאחר דברי חברי הקואליציה והאופוזיציה הובא התקציב לאישור ואושר כאמור ברוב קולות. בתחום פיתוח העיר והתשתיות תתמקד הרשות בהמשך בניית בתי ספר וגני ילדים חדשים, מתקני ציבור וספורט, פארקים וגינות ציבוריות, המשך פיתוח שכונות וביניהם "עפולה הירוקה" (עפולה עילית) ולב העמק ((C1 תשתיות ברחבי העיר, מבני ציבור ועוד. 

ראש העיר אבי אלקבץ הודה לחברי מועצת העיר שתמכו בתקציב, הנהלת העירייה בראשות המנכ"ל שלום שלמה, גזבר העירייה איציק שריקי ומנהלי האגפים והמחלקות על שיתוף הפעולה ואמר: "את תנופת הפיתוח והעשייה במגוון תחומים תושבי העיר רואים בכל תחום ובכל פינה בעיר. התקציב שאושר ברוב קולות יעמיד גם השנה את התושבים בראש סדר העדיפויות ויבטא את צרכיהם במגוון תחומים".