עפולה העיר הראשונה בצפון שתפעיל פיילוט מערך קורקינטים

עיריית עפולה השיקה פיילוט משותף עם חברת BIRD להקמת מערך קורקינטים במסגרתו יפוזרו ברחבי העיר 100 כלים שיהוו אלטרנטיבה נוספת לתחבורה ציבורית, דילול של העומס בכבישים והפחתה של הזיהום


הקורקינטים השיתופיים מצפינים לעפולה: חברת בירד (BIRD) הבינלאומית זכתה במכרז להפעלת הפיילוט בעפולה שתהפוך לעיר הראשונה בצפון שתפעיל מערך קורקינטים שיהוו אלטרנטיבה נוספת של תחבורה ציבורית חדשה, נוחה, יעילה וירוקה במטרה להפחית את העומסים והזיהום בכבישים.

במסגרת הפיילוט אותו הוביל מנכ"ל החברה הכלכלית נתנאל כהן, יפוזרו בתחילה 100 קורקינטים במוקדים שונים בעיר אותם יהיה ניתן להשכיר באמצעות אפליקציה נוחה ונגישה בעלות שימוש דומה לערים השונות בהן פועלת החברה ברחבי הארץ כגון ת"א, ר"ג, גבעתיים, אילת, קיסריה, חולון, ופתח תקווה. 

בהמשך, לאחר קבלת נתוני הנסיעות והמסלולים של הכלים מדי חודש, יבחנו בחברה הכלכלית את הצירים הפופולריים ביותר בהם רכבו תושבי העיר ומנתונים אלה ייגזר התכנון להקמת תשתית ראויה ובטוחה של שבילי האופניים וקורקינטים לצד מוקדי חנייה שבהם ירוכזו הקורקינטים ברחבי העיר. 

הפיילוט החדש הושק באירוע שבו יכלו תושבי העיר להתנסות ברכיבה על קורקינט והוא ילווה בקמפיין הטמעה פרסומי שיתמקד בנושא הבטיחותי של הרוכבים שיכלול נהיגה מגיל 18 ומעלה ותותנה אך ורק בחבישת קסדה וכן בהגבלת מהירות של הכלים עד 25 קמ"ש בלבד ובאזורים מסוכנים אף פחות מכך. 

חברת Bird ייסדה את תחום הקורקינטים השיתופיים בישראל ובעולם. החברה פועלת בלמעלה מ – 160 ערים ברחבי הגלובוס, כאשר לארץ נכנסה באוגוסט 2018. מנתוני החברה עולה כי 30 אחוזים מכלל הנסיעות מתבצעות בין השעות 08:00 – 10:00 ובין 17:00 – 19:00 אל מרכזי העבודה וחזרה מהם. עוד עולה כי 25% מכלל הנסיעות הן נסיעות קישוריות לאמצעי התחבורה השונים – רכבות אוטובוסים וכו'.

מנכ"ל BIRD ישראל, יניב ריבלין: "אנחנו ממשיכים את המהפכה ומגיעים לעיר השמינית בישראל. לאחר קרוב 3 שנות פעילות אנו כבר יודעים לומר כי המוצר שלנו מהווה פתרון מושלם לבעיית הקילומטר האחרון ולנסיעות בתוך העיר. מטרתנו היא להפחית את השימוש ברכב הפרטי ואני בטוח שגם בעיר עפולה נראה את התוצאות בשטח כפי שאנו רואים בחלקים רבים בישראל בהם אנו פועלים. נמשיך לעשות לילות כימים על מנת להפיץ את הבשורה של BIRD לערים נוספות ברחבי הארץ". 

מנכ"ל החכ"ל, נתנאל כהן, אמר: "עפולה שרובה עיר מישורית צומחת בשנים האחרונות בצעדי ענק והיה זה אך מתבקש שנוסיף אלטרנטיבה נוספת של תחבורה ציבורית זולה וירוקה שתקווה להפחית את עמוסי התנועה. יחד עם זאת הקפדנו ונקפיד על נהלי בטיחות נוקשים כולל אכיפה מוגברת במהלך חודשי הפיילוט ועד להקמת תשתית ראויה ובטוחה לרכיבה בקורקינטים ואופניים בכל רחבי העיר".