תושבי עפולה מצטרפים ל"יום המיחזור של ישראל"

ביום רביעי הקרוב ישתתפו תושבי עפולה ב"יום המחזור של ישראל" במטרה לעלות לסדר היום הציבורי את המודעות לנושא המחזור והטיפול בפסולת אריזות


העפולאים ממחזרים: ביום רביעי הקרוב (8.12) ישתתפו תושבי עפולה ב"יום המחזור של ישראל" שמטרתו לעודד את תושבי העיר בפרט והמדינה בכלל לקחת חלק פעיל בהפרדת הפסולת ולחזק את אמון הציבור בתהליכי המיון והמחזור הקיימים בישראל. 

תאגיד המיחזור "תמיר" הפועל בעפולה קורא לתושבי העיר להצטרף ולהיות חלק מהקמפיין  ולהצהיר על עצמם כ'ממחזרים' ובכך לשבור את שיא ממחזרי האריזות לפח הכתום בישראל. איך מצטרפים? מחפשים ברשת "יום המחזור של ישראל", לוחצים על כפתור "גם אני ממחזר" ושוברים את השיא שנקבע ביום המחזור בשנה שעברה. 

בכל יום מיוצרות בישראל מיליוני אריזות העשויות מחומרים שונים. לחומרים אלה ייקח זמן רב להתכלות, עשרות עד מאות שנים, אם בכלל. אך הם ניתנים למחזור. בשנים האחרונות יש ביכולתו להקטין את כמות הפסולת שעוברת להטמנה בעזרת שינוי קטן אך משמעותי והוא הפרדת האריזות והשלכתן לפח המחזור הכתום. האריזות שנאספות בנפרד מפחי המחזור הכתומים, עוברות ל- 2 תחנות מיון בארץ, אחת מהן בעפולה,  בהן הן מופרדות לפי 7 סוגי חומרים שונים ומשם מועברות אל מפעלי מחזור לטובת התעשייה הישראלית. 

רני איידלר, מנכ"ל תאגיד מיחזור האריזות תמיר: "מטרת "יום המחזור של ישראל" לעודד אתכם התושבים לקחת חלק פעיל בהפרדת הפסולת ולחזק את האמון שלכם בתהליכי המיון והמחזור הקיימים בישראל. בזכות שיתוף הפעולה שלכם ובזכות המאמץ שלכם נצליח לצמצם את ההטמנה ולהעביר עוד ועוד אריזות למחזור. אני קורא לכל תושבי עפולה, הצטרפו למהפכת המחזור בישראל והגדילו את כמות האריזות המועברות למחזור. הפרדת פסולת לפח הכתום היא מאמץ קטן שיש לו תרומה עצומה לסביבה".