חדש בבית ספר תדהר: שיעור בידע כללי

לצד לימודי ליבה ומקצועות הלימוד המסורתיים נהנים תלמידי 'תדהר' גם משיעורים בנושאים בתחומים חדשים ושונים במקצת כגון פוליטיקה, כלכלה ואפילו שיעור שזכה לשם 'אני רק שאלה' שעוסק בחיזוק הידע הכללי


בבית חינוך "תדהר" בעפולה חושבים תמיד מחוץ לקופסה ומחדשים לתלמידים והשנה פיתחו מערכת שעות הכוללת לצד שיעורים של מקצועות הליבה המוכרים והחשובים גם שיעורים ממקצועות העתיד בתחומים שונים כגון חברה, כלכלה, סביבה, פוליטיקה וטכנולוגיה ואפילו ידע כללי. אחד השיעורים הייחודיים שפותחו ע"י המורה ורד שוורץ והוטמעו לראשונה במערכת השעות הוא שיעור בידע כללי שזכה לשם: "אני רק שאלה...". המאפשר לתלמידים ללמוד נושאים שמעניינים אותם בתחומי ידע שונים שאינם נכללים בנושאי הליבה של מערכת שעות הלימוד וגורמים לעלייה במוטיבציה של הילדים ללמידה.  

השיעור הייחודי "אני רק שאלה" נפתח בשאלה מחיי היום-יום שמעניינת את אחד התלמידים כאשר כל הכיתה, בתהליך למידה וחקירה משותף, במטרה להגיע לתשובה לשאלה הרלוונטית נשאלה באותו היום. מדי יום מתקיים תהליך חקר מעמיק של כל הילדים סביב השאלה היומית. התלמידים משתפים מהידע הקודם שלהם, מחפשים מידע חדש ממגוון מקורות והמחנכים משלבים את תהליך החקר במקצועות הלימוד השונים. בין השאלות שהעלו התלמידים במסגרת השיעור: האם מותר לחתולים לשתות חלב? או מתי נכחדו הדינוזאורים? שאלות שכיום יכול כל ילד בתדהר לענות בהרחבה תוך הפגנת ידע נרחב.