בקרוב בעפולה: מגרשי הבורות

אחת הבעיות הנפוצות ביותר במהלך החורף היא היווצרות בורות בכבישים בעקבות הגשמים. עיריית עפולה נערכה השנה לנושא ובקרוב ייצא לדרך פיילוט שיכלול סיורים של צוות מקצועי במשאית ייחודית המזריקה אספלט לתיקון המפגעים בזמן אמת


הסוף לבורות בכבישים: עיריית עפולה תצא בקרוב לפיילוט שאמור לתת מענה לבורות בכבישים בעקבות פגעי מזג האוויר. כידוע, מדי חורף עם הגעת הגשמים מתחילים להיווצר מפגעים רבים בכבישים הגורמים לנהגים במקרה הטוב לאי נעימות ובמקרה הרע יכולים לגרום לתאונה. בעיריית עפולה חיפשו פתרון יעיל לנושא וסיכמה עם חברת ג'ט-פטצ'ר (JetPatcher) המפעילה מערכת טכנולוגית הייחודית שעוסקת בתיקון מפגעי כביש בשיטת הזרקת אספלט, על יציאה משותפת לפיילוט בתקווה למצוא פתרון יעיל לנושא. 

חברת ג'ט-פטצ'ר מציינת כי מדובר בטכנולוגיה ייחודית לתיקון מגוון רחב ביותר של מפגעי כביש כגון בורות, שוליים, שקעים, סדקים ומשטחים באמצעות הטכנולוגיה החדישה של הזרקת אספלט מחומם באמצעות משאית ייחודית בעלת קיבולת של 6 טון אספלט שמוזרק לכביש וצוות עובדים מקצועי המהדק את החומר אל תוך הבורות שנוצרו בזמן אמת. 

אחד היתרונות של השיטה היא שהצוות בשטח יכול לתקן את המפגע ללא צורך בחיתוך הכביש תוך הפרעה מינימלית לשגרת העוברים ושבים ופתיחה מידית לתנועה כאשר הזמן הממוצע לתיקון כל מפגע נע בין 5-7 דקות בלבד. 

אורן אקיקוס, עוזר ראש העיר, האמון בין היתר על הנושא, אמר: "אנו בודקים אופציות שונות לטיפול בנושא וזאת אחת מהן. אני קורא לתושבי עפולה ולציבור הנהגים לדווח למוקד 106 של העירייה על כל בור או מפגע שהם נתקלים בכביש ואנו יחד עם הצוות החדש נדאג לטפל במפגעים בזמן אמת"