לראשונה אחרי שני עשורים: הוקמה קבוצת קט-סל בנות בעפולה

לראשונה זה שני עשורים פתח מועדון הפועל עפולה בכדורסל קבוצת קט-סל לבנות שרשמה ניצחון בכורה במשחק הבכורה בליגה בדרבי על גלבוע. יו"ר המועדון, יוסי מלכה: "זו היסטוריה עבורי, כעת נותר לשמור על זה ולהקים עוד קבוצות בנות"


היסטוריה בהפועל עפולה: לאחרונה נפתחה לראשונה קבוצת ליגה תחרותית לבנות 'קט-סל' בנות - מתוך שאיפה להרחיב את המסגרת התחרותית גם לילדות ונערות במועדון. בבית הספר לכדורסל של הפועל עירוני עפולה מדי שנה יש בנות רבות שלוקחות חלק בחוגים, אך ילדות רבות העדיפו שלא להמשיך לקבוצות תחרותיות ולכן במשך 15 שנה לא קמה קבוצת קט-סל בנות. 

השנה, עם בניית מתקני ספורט רבים בהנחייתו של ראש העיר, אבי אלקבץ, זה סוף סוף קרה והקבוצה הוקמה. במחזור הליגה הראשון מול בנות גלבוע, למאמן הקבוצה, ורון גנלדמן, לא היה ספק כי הבנות יירשמו היסטוריה נוספת בדמות ניצחון ואכן זה מה שהיה בסיום המשחק עם ניצחון עפולאי מרשים 45:49. יו"ר המועדון, יוסי מלכה, מאמין כי זו רק ההתחלה: "אני רוצה להודות לראש העיר על הוספת המתקנים החדשים מה שמאפשר לנו לחלום ולהגשים את הרחבת בית הספר לכדורסל בכלל ולבנות בפרט. אני מתרגש מפתיחתה של הקבוצה ועוד יותר מהניצחון הראשון. אין לי ספק שתהיה לזה המשכיות, יש לנו את התשתיות לכך ואנו נצעיד הכדורסל הנשי בעפולה למקומות הראויים לו".