עיריית עפולה תוסיף הסבר קצר לכל שלטי הרחובות בעיר

בעקבות בקשה של תושב שחזר להתגורר בעפולה אחרי שנים ארוכות, תוסיף עיריית עפולה הסבר קצר על שמות שלטי הרחובות וברקוד לסריקה באמצעות הסמארטפון


שאלתם את עצמכם פעם על שם מי מנשיאי ישראל נקרא רחוב הנשיא בעפולה? מי היה נתן אלבז, מהו סיפורו ומדוע זכה לשם רחוב בעפולה? מהי עליית הנוער ובאילו שנים התרחשה? בקרוב תדעו את כל התשובות הללו ברחובות העיר. תחילת הסיפור עם עלייתה של פינה שבועית בעמוד הפייסבוק הרשמי של עיריית עפולה תחת השם "רחוב_עפולאי".

במסגרת הפינה מפורסמים מדי שבוע שמו, תמונתו וסיפורו של רחוב אחד מבין כלל רחובות העיר. הפינה זכתה לחשיפה רחבה וחיבוק של הקהל המקומי ובאחת התגובות אף ביקש תושב העיר לתרגם את הרעיון לשלטי הרחוב ולהוסיף לשמות הרחובות הסבר קצר לטובת תושבי העיר ואורחיה וראש העיר אבי אלקבץ החליט לאמצה. המשימה הוטלה על עוזר מנכ"ל העירייה, נדב מונק, שהעלה את הנושא בוועדת שמות האחרונה שהתקיימה לאחרונה שבסופה אישרו חבריה את היוזמה. בשלב הראשון מציבה העירייה שלטים עם ההסבר ברחובות החדשים או שלטים שהתיישנו או נשברו ובהמשך תגייס העירייה תקציבים חיצוניים במטרה להחליף את כלל השלטים שנותרו ברחבי העיר בשלטים הכוללים שורת הסבר. 

ראש העיר, אבי אלקבץ: "מטרת היוזמה לאפשר לתושבי העיר ולאורחיה להכיר טוב יותר את האישים, מקומות ואירועים על שמם קרויים רחובות העיר, רובם ככולם מהווים דמויות מופת בהיסטוריה של העם היהודי, מדינת ישראל והעיר עפולה, ולהנציחם כראוי למען הדור הצעיר והדורות הבאים"