ממשיכה לצמוח: למעלה מ-2,500 תושבים חדשים הצטרפו לעפולה

לפי נתוני מינהל האוכלוסין של משרד הפנים האחרונים ממשיכה עפולה להיות העיר עם ההגירה החיובית הכי גדולה בצפון ותפתח את שנת 2022 עם מספר שיא של 63,236 תושבים


בימים האחרונים נחת על שולחנו של ראש העיר עפולה, אבי אלקבץ, מכתב משמח ובו נתוני מנהל האוכלוסין של משרד הפנים המגלה כי נכון לחודש נובמבר 2021 חצה מספר התושבים החיים כיום בעפולה את 63,236 התושבים לאחר שבשנה האחרונה הצטרפו לעיר 2,544 תושבים חדשים. 

ע"פ הנתונים, ניתן לראות כי אחוז הצמיחה מתחילת הקדנציה של אבי אלקבץ בחודש נובמבר 2018 ועד חודש נובמבר 2021 עומד על שיעור צמיחה חיובי של 14.07% כאשר כל שכונות העיר, ללא יוצא מן הכלל, נהנות מצמיחה חיובית בשנה האחרונה ובראשן שכונת לב העמק (C1) שצמחה השנה ב-29.89%, רובע יזרעאל 11.50%, גבעת המורה 1.83%, עפולה תחתית 1.37%, עפולה עילית 0.97%. שיעור הצמיחה השנתי הממוצע של עפולה עומד על כ-4.19% בשנה ובכך מציב אותה במקום הרביעי הארץ בהגירה חיובית אחרי הערים ראש העיר, באר יעקב וחריש. 

תושבי העיר הוותיקים וודאי זוכרים כי בשנות השמונים והתשעים דשדשה עפולה סביב 20 אלף תושבים וסבלה מהגירה שלילית, בעיקר של צעירי העיר אשר חיפשו את דרכם במרכז הארץ. עם קבלת ההחלטה של אבי אלקבץ "לחבר את העפולות" החלה בנייה מסיבית ברחבי העיר ובמיוחד בשכונת רובע יזרעאל שמשכה אלפי משפחות צעירות חדשות לעיר, לצד תנופת בנייה בשכונות נוספות ברחבי העיר, והתחדשות עירונית באזורים הוותיקים, שהביאו לצמיחה החיובית של השנים האחרונות. 

ראש העיר אבי אלקבץ: "עפולה, בירת העמק, נחשבת כיום לעיר המובילה בצפון במגוון תחומים כגון חינוך, תרבות ופנאי, מסחר משגשג ותעסוקה צומחת, דיור איכותי ודרכי גישה ותחבורה נוחים כולל תחנת רכבת מרכזית. לאור כל זאת, לא פלא שמשפחות רבות בוחרות לקבוע את ביתם בעפולה".