משרד התחבורה אישר תקציב לשדרוג מערך התחבורה בעפולה

במסגרת מיזם חדש הנושא את השם "רשויות השינוי" יתקצב ויקדם משרד התחבורה את מערך התחבורה הציבורית, הרכיבה על אופניים וההליכה ברחבי העיר עפולה.


צעד נוסף לשיפור תשתיות תחבורתיות ואיכות החיים בעפולה: משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בהובלת השרה מרב מיכאלי יקדם בעפולה ובעוד שמונה רשויות פרויקטים תחבורתיים קצרי טווח, שיתנו עדיפות לתחבורה ציבורית ובת קיימא וזאת, במסגרת מיזם חדש ומיוחד שמוביל משרד התחבורה - רשויות השינוי.

למיזם שהושק בימים האחרונים נבחרו תשע רשויות מקומיות ובראשן עפולה, טירת כרמל, קריית מוצקין, נהריה, אור עקיבא, בית שמש, שפרעם, מודיעין עלית ואופקים. מטרתו המרכזית של המיזם לצמצם את הנסיעה הפרטית ולהפחית את הגודש בכבישים העירוניים, באמצעות הגדלת מספר הנוסעים בכלי תחבורה, לרבות נסיעות שיתופיות, ומעבר אנשים משימוש ברכב הפרטי לשימוש בתחבורה ציבורית וחלופות אחרות.

לאחר השקתו, יבחנו אנשי המקצוע במשרד התחבורה ובעיריית עפולה את הצרכים הייחודיים של בירת העמק בפרט והרשויות במיזם בכלל, וייחתמו הסכמי תחבורה מקיפים, שיכללו תקציבים לקידום פרויקטים של תחבורה ציבורית, שבילי אופניים, שבילי הליכה ותחבורה קלה, בטווח המידי. המשרד יסייע וילווה את המיזם עם יועצים מקצועיים מהמתקדמים בתחום, להוצאת הפרויקטים לפועל בצורה המיטבית, תוך דגש על חווית המשתמש של התושבות והתושבים ושיתוף הציבור.

ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "מדובר במיזם מבורך שמוביל משרד התחבורה והוא מהווה המשך ישיר למדיניות העירייה להפחתת העומס בכבישים באמצעות פרויקטים רבים ובראשם קידום סלילת כביש עוקף 65 החדש שיפתח בשנה הבאה ועתיד להסיט את התעבורה הכבדה מחוץ לגבולות העיר, חנוכת תחנה מרכזית חדשה ומודרנית וקידום מערכת תחבורה ציבורית איכותית, ארגון מחדש והוספה של קווי תחבורה ציבוריות, שילוב מערך קורקינטים חדש, הקמת מסלולי רכיבה על אופניים ומסלולי הליכה ועוד פרויקטים רבים וחשובים".