עפולה: הדלקת מדורות רק במתחמים המאושרים

על פי צו של נציב כבאות והצלה הראשי רב טפסר אייל כספי, הוחלט לאסור הדלקת מדורות למעט מתחמים מאושרים. בעיריית עפולה אישרו מספר מתחמים וקראו לתושבים לאחד מדורות כדי לצמצם את סכנות מזג האוויר והפגיעה באיכות הסביבה.


חוגגים ונזהרים: בעיריית עפולה קיימו בימים האחרונים את ישיבת ההיערכות המסורתית לקראת אירועי ל"ג בעומר בהשתתפות הנהלת העירייה, אגף שפ"ע, כיבוי אש ומשטרה. 

במהלך הישיבה הועלו מסקנות מאירועי השנה שעברה וכן ניתנו הנחיות למשתתפים לקראת האירועים השנה הצפויים להתקיים במזג אוויר חם ויבש.

יממה לאחר הישיבה פרסם נציב כבאות והצלה הראשי רב טפסר אייל כספי צו האוסר על קיום מדורות בשטחים פתוחים: "בשל תנאים קיצוניים המעלים סבירות להתרחשות דליקות, אני מורה על איסור הדלקת מדורות לרבות הבערת אש בשטחים פתוחים בהתאם לתקנות החל מה-16.5 ועוד ל-20.5" נכתב בצו של הנציב כספי שהוסיף כי הצו תקף למעט אזורים שהוכשרו ואושרו על ידי הרשות המקומית ותחנת כיבוי אש המקומית.

בעקבות הצו הוחלט להכשיר מספר מתחמים בעיר עפולה וביניהם רחוב בני ישראל 14 בדרום העיר, ברחוב יסמין בשכונת לב העמק, ברחוב לוטם בשכונה המערבית, רחובות ברקת 65 וחטיבת כפיר (מול הפארק) בשכונת רובע יזרעאל, רחוב הנרייטה סאלד בגבעת המורה, ורחובות אסף שמחוני והזית בעפולה עילית ולקרוא לתושבים לאחד מדורות ולחגוג יחד במתחמים אלה כדי לצמצם את הסכנות והפגיעה באיכות הסביבה.

כמו כן ניתנו הנחיות לתושבים כגון הדלקת מדורות אך ורק בשטח נקי מקוצים, עשבים, עצים או שיחים ובמרחק סביר ממבנים ומתקנים, לא מתחת לקווי חשמל, קווי טלפון ולא ליד מתקני דלק או כלי רכב. כמו כן חל איסור מוחלט לקיים מדורות בגנים ציבוריים, בפארקים או מדשאות במרחב הציבורי. עוד הוסיפו באגף שפ"ע כי יש להקפיד בסיום המדורה לכבותה בסיוע אדם בוגר ואין להשאיר אש דולקת או להשליך פחמים ועצים דולקים למכלי אצירה ופחי הזבל. פסולת ושאריות יש לרכז בשקיות אשפה ולפנותה או להניחה בריכוז אחד שיפונה בהמשך על ידי העירייה. עוד נמסר כי כוחות כיבוש אש, אגף הפיקוח והשיטור העירוני יערכו סיורים מתוגברים במטרה לשמור על ביטחון התושבים ולמנוע הדלקת מדורות במקומות אסורים. הציבור מתבקש להישמע להנחיות.

מנכ"ל העירייה, שלום שלמה, שניהל את הישיבה אמר: "כמדי שנה קיימנו ישיבת היערכות עם כל השותפים. אני קורא לציבור לחגוג יחד במתחמים שאושרו, להישמע להנחיות ולשתף פעולה עם הכוחות בשטח למען ביטחונכם ובטחון ילדיכם".

משתתפי ישיבת ההיערכות