עפולה: במערכת החינוך אומרים לא לחרמות

תלמידה מעפולה סבלה מחרם בבית הספר ובתגובה ראש העיר ומינהל החינוך העירוני תמכו בהשבתת הלימודים לשעתיים ושעת חינוך כלל עירונית בנושא חרמות.


אירועי החרמות בבתי הספר ממשיכים לתפוס תאוצה וכותרות ברחבי המדינה ובימים האחרונים התגלה מקרה נוסף, הפעם בבית ספר יסודי בעפולה. מדובר במקרה אלימות שהתרחש כנגד תלמידת כיתה ה' שסבלה מחרם ואיומים של חברותיה לכיתה ולבית הספר בטלפון ובתוכנת הוואטס-אפ שאחד מהם אף כלל איום ממשי של נערה מיישוב סמוך על חיי התלמידה. בעקבות האיומים הגישה האם תלונה למשטרה.

במקביל, הועברו פרטי המקרה למינהל החינוך העירוני וזה הובא גם לידיעתו של ראש העיר אבי אלקבץ שהוציא הודעה ובה ביקש לעצור את הלימודים בכל בתי הספר בעיר למשך שעה במהלכה יש לקיים שיח בכל כיתות א'-יב', בנושא החרמות והאלימות ברשתות החברתיות.

כמו כן, בהחלטה משותפת עם מינהל החינוך העירוני ובתיאום הפיקוח של משרד החינוך מחוז צפון את הבקשה להשבתת הלימודים באותו בית ספר למשך שעתיים.

בהודעה שהוציאו במינהל החינוך העירוני לכל מנהלות ומנהלי בית הספר נכתב בין היתר: "אתם מתבקשים לעצור את הלמידה למשך שיעור או שניים על מנת לקיים שיח מעמיק מכיתה א'-י"ב, בסיוע היועצות והפסיכולוגים בבית הספר על סוגיה זו (חרמות) והשלכותיה לפוגע, לנפגע ולאקלים החינוכי בכלל".

יש לציין כי גם מועצת נוער העירונית קיימה ומקיימת מפגשים, מעגלי שיח וכן פאנל מקצועי בהשתתפות נציגי משטרה בנושאי חרמות, אלימות ובריונות בבתי הספר וברשתות כדי לעלות מודעות בקרב ההורים והתלמידים ולהילחם בתופעה.

ראש מינהל החינוך טינה ולדמן, התייחסה לנושא ואמרה: "ביקשתי מכל מנהלי בתי הספר בעיר לתת לנושא זה את מלוא כובד המשקל. לא ניתן יד ובטח שלא נעלים עין מאירועי חרם בבתי הספר ולא משנה הגיל. בעפולה לא יהיו חרמות על תלמידים, נילחם בתופעה בכוח הכלים העומדים לרשותנו".