בעפולה יצאו למבצע: עיר ללא 'מוקשים'

בעיריית עפולה החליטו להרים הילוך במאבק נגד גללי כלבים, לצד קמפיין הסברה הגבירו באגף שפ"ע אכיפה במסגרתה חולקו ויחולקו דוחות בעלות של 730 שקלים לבעלי כלבים שלא יאספו גללים בכל רחבי העיר.


צואת כלבים מהווה מטרד אורבני קשה, הפוגע קשות באיכות החיים של התושבים ומהווה סיכון בריאותי חמור הכולל בית גידול לחיידקים וטפילים המפיצים מחלות שונות. מתוך  מודעות הולכת וגוברת לחומרת המפגע, החלו רשויות מקומיות וביניהן העיר עפולה להתמודד במגוון דרכים במטרה לגרום לבעלי כלבים לאסוף את גללי כלביהם.

בעיריית עפולה החליטו להרים הילוך בתופעה ויצאו לאחרונה למבצע שכלל קמפיין פרסומי והגברת האכיפה במרכז העיר ובשכונות השונות כולל חלוקת דוחות בסכום של 730 שקלים לבעלי כלבים משוחררים ולכאלה שייתפסו מבלי לאסוף את גללי כלביהם.

באגף הפיקוח ציינו כי למבצע הוקצה צוות של 15 בעלי תפקידים ובראשם מנהל אגף שפ"ע איציק בן סימון ומנהל הפיקוח יהודה כהן, כל מנהלי האזור וכמובן פקחי שיטור ופקחים עירוניים והוא יימשך גם בחודשים הקרובים במלוא העוצמה. עוד הוסיפו באגף כי מאז החל המבצע ניתנו עשרות התראות ודוחות על כלבים משוטטים וגללי צואה. עוד הוסיפו כי בימים אלה מחלקת המחלקה הווטרינרית מחזיק שקיות לכל תושב שמגיע לחסן את כלבו בפניי כלבת ובחודשים הקרובים ייצא לדרך סבב נוסף של הצבת עמודי "שקקי" נוספים ברחבי העיר ובשכונות.

מנהל מחלקת הפיקוח, יהודה כהן, התייחס לנושא גללי הכלבים: "במסגרת המבצע ניתנו לתושבים התראות רבות לצד דוחות גבוהים אך חשוב גם לציין כי רוב בעלי הכלבים מכבדים את החוק והמרחב הציבורי, הם מסתובבים עם הכלבים קשורים ברצועה ואוספים אחריהם את הגללים מה שיכול להצביע על שינוי מבורך".

מנהל אגף שפ"ע, איציק בן סימון, התייחס לתופעת הכלבים המשוטטים ואמר: "תופעת הכלבים המשוטטים גוברת, בעלי כלבים מתירים את הכלבים לטיול עצמאי ועשיית צרכים והדבר עלול להביא לסכנות כגון נשיכה ותקיפת עוברי אורח, הדבקה בכלבת וכן עשיית גללי כלבים ללא איסוף המהווה פגיעה בתברואה העירונית. השנה אנו פועלים בהיקף חסר תקדים בלכידת כלבים משוטטים ורשמנו עליה של 230% ביחס לשנה הקודמת, כאשר עשרות כלבים נתפשים בכל חודש".