זכאות לבגרות: עפולה כובשת את המקום הראשון מבין כל ערי גליל עמקים

עפולה כובשת את המקום הראשון בזכאות לבגרות מבין כלל ערי גליל-עמקים שם התייצבה בשנה שעברה כרמיאל. מערכת החינוך של בירת העמק רושמת שיא עירוני היסטורי עם שיעור של 86.7% לצד קפיצות מרשימות גם בבגרות המצטיינת.


גבירותיי ורבותיי מהפך: עפולה כובשת את המקום הראשון מבין כלל ערי גליל עמקים בזכאות לבגרות לשנת תשפ"א. משרד החינוך פרסם את נתוני הזכאות לבגרות לשנת הלימודים תשפ"א לפיהם ממשיכה מערכת החינוך בעפולה לזנק בתוצאות הבגרות עם עלייה של למעלה מחמישה אחוז לממוצע עירוני של 86.7% הגבוה ביותר בהיסטוריה של העיר עפולה ולמעלה מ-10% מעל הממוצע הארצי שעומד על שיעור של 76% אחוזי בגרות. אחריה בדירוג הרשויות מתייצבת העיר בית שאן עם 83.9%, טבריה עם 82.6%, נוף הגליל עם 81.3%,  קריית שמונה עם 80.8%, כרמיאל עם 80.5%, מעלות 79.2% וכן הלאה.  

יש לציין כי מגמת העלייה העירונית יצאה לדרך כבר בתחילת הקדנציה של ראש העיר אבי אלקבץ שהחלה עם שיעור זכאות עירוני של 72.4%, טיפסה שנה לאחר מכן לשיעור של 72.5%, שנה לאחר מכן זינקה ל- 81.4% והתוצאות של תשפ"א שפורסמו השבוע שהציבו את הממוצע העירוני של הזכאות לבגרות בעפולה על שיא עירוני בשיעור של 86.7%.

הקפיצה המרשימה של נתוני הבגרות בעפולה מושפעת מהעליות שנרשמו בכל התיכונים בעיר ובראשם אורט אורן עם שיעור של 93% (עלייה משיעור של 85.3% אשתקד), אורט אלון עם 90.4% (עלייה משיעור של 84.8%), אורט יהודה עם שיעור זכאות של 88.9% (עלייה משיעור של 83.3%) וכן אולפנת צביה עם שיעור של 86.3% (עלייה חדה משיעור של 74.5% אשתקד).

במינהל החינוך ציינו כי מגמת העלייה בשיעור הזכאות לבגרות היא נפלאה ומחמיאה אך עיקר הסיפוק הוא מהזינוק הנפלא בבגרות המצטיינת ב- 5 יחידות לימוד במתמטיקה שם נרשמה קפיצה משיעור של 11.7% לשיעור של 15.2% מרחק נגיעה מהממוצע הארצי, כנ"ל לגביי 5 יח"ד באנגלית שם נרשמה קפיצה משיעור של 34.2% ל40.4%. עופר בן שבת מנהל התכנית הלאומית למצוינות בעפולה ציין כי מדובר בנתונים מצוינים המשקפים עלייה של 50% יותר תלמידים בחמש יחידות לימוד במתמטיקה בפרט וקפיצה של יותר מפי 3 תלמידים בבגרות המצטיינת בכלל, בשנים האחרונות.

ראש מינהל חינוך, טינה ולדמן אמרה: "מדובר בנתונים מחמיאים מאוד. הרשות והעומד בראשה אבי אלקבץ משקיעים משאבים רבים במערכת החינוך העירונית ושיתוף הפעולה הפורה עם משרד החינוך מחוז צפון, רשתות החינוך, הנהלות בתי הספר ביסודי, בחטיבות ובתיכונים, הצוותים החינוכיים וההורים מביאים איתם הצלחות והישגים".

ראש העיר אבי אלקבץ, בירך וחיזק את ראש מינהל החינוך, סגניתה מנהלת תחום העל-יסודי, מנהלות ומנהלי בתי הספר והמורים ואמר: "מגמת העלייה בנתוני הזכאות לבגרות ממשיכה ואנחנו בדרך הנכונה. יש לנו עוד המון עבודה והשקעה בלמידה משמעותית וחינוך ערכי".

בחינת בגרות בעפולה