אגף שפ"ע מתגבר כוחות לקראת ראש השנה וחגי תשרי

אגף שפ"ע של עיריית עפולה נמצא בשיא ההערכות לקראת ראש השנה וחגי תשרי שיחלו בשבוע הבא. לצד שמירה על הניקיון וחזות העיר ייצא לדרך לאחר ראש השנה, מיד עם סיום שנת השמיטה, מבצע שתילה ענק במסגרתו ישתלו עשרות אלפי פרחים.


עושים 'פסח' בראש השנה: בחודש האחרון עמלו צוותים מתוגברים של אגף שפע של עיריית עפולה לקראת ראש השנה שיצוין בשבוע הבא וכן לקראת חגי תשרי שיבואו מיד לאחר מכן. במסגרת ההערכות וההכנות שיימשכו ממש עד לכניסת החג תגברו באגף צוותים, קבלני משנה, משאיות ומנופים בתחומים הנמצאים תחת אחריותם וכוללים בין היתר את תחום תברואה ופינוי האשפה, תחום חזות העיר והגינון, עובדי טיאוט והמחלקה הטכנית.

מלבד הטיפול השוטף רכשו לאחרונה בעיריית עפולה רכבי שטיפה בלחץ מים גבוה (גרניק) שנכנסו בחודש האחרון לתכנית העבודה לשטיפות על בסיס קבוע במרחבי הציבורי.

עוד הוסיפו ראשי האגף לתכנית העבודה מבצע שתילות ענק מיד לאחר ראש השנה, עם סיום שנת השמיטה בתאריך ד' בתשרי. במסגרת המבצע יישתלו ברחבי העיר עשרות אלפי פרחים, שתילים, עצים ומאות מטרים של מרבדי דשא כדי להחזיר את הצבע למרחב הציבורי לאחר שנה שבה היה איסור הלכתי לעשות זאת.

באגף הוסיפו כי היות וערב החג נופל על יום ראשון, מיד אחרי שבת, האגף ייכנס לנוהל חג מיד בבוקר יום שישי ועד לצאת החג בערב שלישי ולכן החלה חלוקת שקיות אשפה גדולות באמצעות צוותים של אגף הפיקוח העירוני כדי שהתושבים יוכלו לאגור בביתם אשפה במידת הצורך עד לפינוי של המוטמנים. כמו כן ביקשו באגף להזכיר לתושבים לא להוציא ריהוט, גרוטאות וגזם לפני ערב שבת וערב החג אלא רק לאחר מכן. עוד המליצו לציבור לפנות בכל שאלה למנהלי האזורים.

מנכ"ל העירייה שלום שלמה, התייחס לנושא הערכות ואמר: "אנחנו בעיצומן של ההכנות לקראת ראש השנה והחגים הבאים עלינו לטובה ואנו מבקשים מהציבור לשתף פעולה ולסייע לנו לשמור על הסדר והניקיון ברחבי העיר".