עפולה מקום שביעי בישראל בהגירה חיובית

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני ההגירה הפנימיים לשנת 2021 מהם עולה כי עפולה שומרת על יציבות ועל מקומה בעשירייה הראשונה בישראל בהגירה חיובית.


אוהבים את העיר: בתזמון נפלא לראש השנה פורסמו לאחרונה נתוני הגירה של הרשויות בישראל לפיהם עפולה ממשיכה לצמוח ומדורגת במקום השביעי במדינה בהגירה חיובית ושומרת על מקומה בעשירייה הראשונה שלוש שנים ברציפות. כמו כן שומרת עפולה על מקום ראשון בין ערי הצפון במספר התושבים החדשים, גם במקרה הזה, שנה שלישית ברציפות.

עוד עולה מהנתונים כי עפולה מדורגת בין עשר הערים המבוקשות בישראל כאשר היא מתייצבת במקום השביעי הגבוה אחרי חריש, בית שמש, הרצליה, יבנה, ראש העין וטירת הכרמל, העיר היחידה שהצליחה להיכנס לעשירייה הראשונה ממחוז חיפה והצפון. את העשירייה סוגרות מודיעין, נתיבות וגדרה.

במקביל עולה מנתוני משרד הפנים, כי בארבע השנים האחרונות נכנסו לעיר כ-10,000 תושבים חדשים. על פי הנתונים, בנובמבר 2018 התגוררו בעפולה 55,334 תושבים ואילו באוגוסט 2022 התגוררו בעפולה 65,285 תושבים, עלייה של 9,951 תושבים חדשים המשקפים עלייה של קרוב ל-20% באוכלוסיית העיר.

עיקר התושבים החדשים שהגיעו מערים כגון נוף הגליל, ירושלים, חיפה, תל אביב, פתח תקווה, מגדל העמק ואחרות, העדיפו לקבוע את ביתם בשכונת רובע יזרעאל ואילו בשנתיים האחרונות נרשמה נהירה גם לשכונות החדשות "לב העמק" ו"עפולה הירוקה".

ראש העיר אבי אלקבץ התייחס לנתונים המחמיאים ואמר: "עפולה ממשיכה ליהנות מהגירה חיובית של משפחות צעירות מכל הארץ ושומרת על מקומה כעיר מובילה בצפון. נמשיך להעניק את השירות הטוב ביותר לתושבי העיר ולאורחיה".

השכונה אליה הגיעו הכי הרבה תושיבם חדשים.JPG