טורניר ה'פיוצ'ר' הבינלאומי בטניס AFULA OPEN 2022 יתקיים בחודש הבא ויארח טניסאים מכל העולם

בחודש אוקטובר הקרוב תארח העיר עפולה בפעם השנייה בהיסטוריה טורניר טניס בינלאומי של הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) בו יתארחו טניסאים מישראל והעולם ויחולקו פרסים בסך 25 אלף דולר.


החלום הופך למציאות בפעם השנייה: עיריית עפולה באמצעות 'מועדון הטניס עפולה' סיכמו עם איגוד הטניס כי מרכז הטניס בעפולה יארח בחודש הבא טורניר 'פיוצ'ר' בינלאומי. כידוע, טורנירי הגרנד סלאם, וטורנירי הפיוצ'ר (Futures tournaments) נמצאים תחת אחריותה של הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) שאישרה את קיום הטורניר בעפולה בין התאריכים 23.10.22 עד 29.10.22 ובו יתחרו 32 שחקני הסבב המקצועי העולמי כולל צמרת שחקני הטניס בארץ, כאשר סך הפרסים שיחולקו בתחרות יעמוד על 25,000$ מתנת "קבוצת חסון". הטורניר יתקיים במתחם הטניס העירוני הכולל ארבעה מגרשים מקצועיים ובראשם מגרש מרכזי עם יציע של 300 צופים, נגישות לבעלי מוגבלויות וחדרי הלבשה שעומדים בסטודנטים בינלאומיים. לצד עיריית עפולה ועמותת הטניס יהיה איגוד הטניס הישראלי שותף מלא בהפקת הטורניר כאשר ידאג בין היתר לניהול ורישום של התחרות, הבאת שופטים ושחקנים מחו"ל לצד שחקנים מישראל, לינה וכלכלה, עמדות שיפוט מקצועיות, גביעים ואפילו יספק את הכדורים הרשמיים למשחקים.  

יש לציין כי הטורניר הבינלאומי יקפיץ עוד מדרגה קדימה את מתחם הטניס ומועדון הטניס של עפולה שאירחו בשנתיים האחרונות את טורניר המאסטרס "VOLVO 2020" ושנה לאחר מכן, כאמור, את טורניר הפיוצר הבינלאומי הראשון.

יו"ר העמותה בעפולה, עודד הירשברג אמר: "זה ציון דרך היסטורי למועדון שיארח בפעם השנייה תחרות בינלאומית. התחרות תתרום רבות לקידום הטניס בעפולה ותפתח עידן חדש לשיתוף פעולה בין עפולה לבין איגוד הטניס בישראל".

ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "כאשר הוריתי לתכנן ולבנות את מתחם הטניס בקדנציה הקודמת זה בדיוק מה שראיתי לנגד עיניי, טורניר בינלאומי שיזכה לחשיפה וימשוך ילדים ובני נוער נוספים להצטרף למועדון הטניס העירוני, רק לאחרונה שידרגנו את התאורה במתחם בעלות של 300,000 ₪ ואנו גאים על התמיכה הגדולה בטניס".

מאות תושבים נהנו מטורניר טניס בינלאומי איכותי בשנה שעברה
 
רגע הניצחון של הטניסאי נוקי נאקאגאווה בשנה שעברה