שני פארקים אתגריים Pump track מוקמים בימים אלה בעפולה

סלילתו של הפארק הראשון בכניסה הצפונית לעיר עתידה להסתיים בחודש הבא ואילו לפני כשבוע החלה סלילתו של הפארק השני בגן נסיס במרכז העיר.


בשורה משמחת לחובבי האופניים והאקסטרים: שני מתחמי פאמפטרק המיועדים לרכיבה אתגרית על אופניים, קורקינט, סקייטבורד וגלגיליות לכל הגילאים מוקמים בימים אלה בעפולה. המסלול הראשון שיהיה אתגרי יותר, מוקם בימים אלה ביציאה הצפונית של העיר בין שכונות המגורים "לב העמק" (C1) והשכונה המערבית (סמוך לתיכון אלון בן גוריון), וסלילתו עתידה להסתיים בחודש הקרוב. סלילתו של המסלול השני שיהיה מותאם לכל המשפחה ויכלול גם מסלולי פעילות לגיל הרך החלה לפני כשבוע בגן נסיס הסמוך לבית הספר אוהל מאיר במרכז העיר.

משמעות השם Pump track היא מסלול רכיבה טבעתי הכולל תלוליות וסיבובים בגבהים שונים שבו רוכבים מפעילים את האופניים ללא דיווש אלה בעזרת תנועות גוף מתוזמנות היטב, מה שנקרא בשפה המקצועית פמפום. הפאמפטרק משמש גם לתחרויות, והענף מוכר על ידי איגוד האופניים העולמי. הפאמפטרק הינו מתקן אימונים עם מסלול מקצועי באורך של כ-100 מטרים לרכיבת שטח ליד הבית לכל הגילאים וכל הרמות על מסלול מבטון משוריין המאפשר רכיבה קלה וזורמת שמתאימה לכל רוכב בכל רמה ובתנאי של חבישת קסדה, מגני ברכיים, מגני מרפקים וכפפות.

את הפרויקטים מקימה העירייה באמצעות החברה הכלכלית עפולה ושני המתחמים שיהיו פתוחים בחינם לקהילה יהוו תוספת אקסטרימית להיצע ההולך ומתרחב של מתקני ספורט שנבנו בשלוש השנים האחרונות ברחבי העיר עפולה וכוללים בין היתר אצטדיון כדורגל חדש (שלישי במספר ברחבי העיר), שני אולמות כדורסל חדשים, חמישה מגרשי כדורגל משולבים, שני מגרשי טניס קהילתיים, חמישה מתחמי נינג'ה ובקרוב גם פארק מים ובריכת שחייה עירונית נוספת.