פרס ארצי בנושא 'קליטה מיטבית' לבית ספר רימונים בעפולה

בית ספר רימונים ממשיך לגרוף הישגים ולאחר שזכה בפרס חינוך מחוזי, פרס זה"ב ארצי ופרס מצוינות קטף השבוע פרס ארצי גם בנושא 'קליטה מיטבית' של מורים במערכת.


לפני כשבוע נערך במכון מופ״ת בתל אביב ״פרס קליטה מיטבית״, בנוכחות שרת החינוך ד״ר יפעת שאשא ביטון, מנהלי מחוזות, מפקחים, מנהלים ומכובדים נוספים. פרס זה מוענק מדי שנתיים לבתי ספר המציגים בעשייתם מודלים של קליטה ראויה של מורים חדשים בשלב הכניסה להוראה במהלך שלוש השנים הראשונות לעבודתם. בית חינוך ״רימונים״ עפולה, בניהולה של דורית חן, ובפיקוחו של יהודה גלברג, זכה בפרס לאחר שעמד באמות המידה שנקבעו ע״י וועדת הפרס ובראשן קליטת מתמחים ומורים חדשים בתנאים מאפשרי הצלחה, החל משלב השיבוץ וההשמה, מבחינה ארגונית ופדגוגית, לצורך השתלבותם והתמדתם בהוראה. בבית הספר מציינים כי פיתחו מודל קליטה בית ספרי, על פיו ההנהלה ובעלי התפקידים המרכזיים נוטלים חלק בקליטת המורים החדשים ובהעצמתם. בנוסף, בבית הספר קיימת מסורת של חונכות אישית למתמחים וליווי אישי למורים החדשים, בידי מלווים מקצועיים ומורים וותיקים תוך הקפדה על מקצועיות ושקיפות בכל תהליכי ההערכה למתמחים ולמורים החדשים.

ראש מינהל החינוך טינה ולדמן וראש העיר אבי אלקבץ בירכו את מנהלת בית הספר על ההישג הנפלא המצטרף לשרשרת הישגים בהם זכה בית הספר בשנים האחרונות וביניהם פרס חינוך מחוזי, פרס ארצי בזהירות בדרכים, נגישות ואורח חיים בריא, פרס לאומי לאיכות ומצוינות ע"ש רבין, פרס מצוינות ארגונית EFQM ועוד.

מנהלת בית הספר דורית חן וצוות בית הספר מקבלים את הפרס