עפולה: אושר תקציב העירייה לשנת 2023

חברי מועצת העיר הצביעו ברוב קולות מוחץ בעד התקציב לשנה הבאה בסך 467,696,000 מיליון שקלים. 50 מיליון גבוה יותר מהתקציב אשתקד. הבשורה: החינוך יעמוד שוב בראש סדר העדיפויות העירוני עם תקציב של 149 מיליון שקל.


חברי מועצת העיר עפולה אישרו השבוע ברוב קולות של 12 חברי מועצה מול 5 בלבד את התקציב לשנת 2023 שיעמוד על שיעור שיא של 467,696,000 מיליון שקלים. גם השנה ממשיכה עפולה להיות בין הערים הראשונות בישראל שמעבירה את תקציב 2023 יחד קריית עקרון, טבריה ועוד. לפני לדיון ולהצבעה על התקציב קדמה הצגת סעיפי התקציב על ידי ראש העיר אבי אלקבץ וגזבר העירייה איציק שריקי שהבליטו בדבריהם את הבשורות המרכזיות בתקציב השנה הכוללות את שיעור העלייה מתקציב אשתקד, תוספת של כ-7 מיליון שקלים לחינוך מהתקציב הרגיל, בסך הכל יעמוד תקציב החינוך בשנה הבאה על כ– 150 מיליון שקלים וזאת ללא השקעה בעשרות מליוני שקלים באמצעות תקציבים בלתי רגילים (תב"רים). כמו כן ישנה תוספת של כ-8 מיליון שקלים לאגף הרווחה שיעמוד השנה בסך הכל על תקציב כולל של כ-81 מיליון שקלים. כמו כן הדגיש הגזבר שריקי כי עיריית עפולה נמצאת ביציבות פיננסית שהוא אינו זוכר שכמותה כבר שנים ארוכות.

לאחר דברי חברי הקואליציה והאופוזיציה הובא התקציב לאישור ואושר כאמור ברוב קולות. בתחום פיתוח העיר והתשתיות תתמקד הרשות בהמשך בניית בתי ספר וגני ילדים חדשים, מתקני ציבור וספורט, פארקים וגינות ציבוריות, המשך פיתוח שכונות וביניהם "עפולה הירוקה" (עפולה עילית) ולב העמק ((C1 תשתיות ברחבי העיר, מבני ציבור ועוד.

ראש העיר אבי אלקבץ הודה לחברי מועצת העיר שתמכו בתקציב, הנהלת העירייה בראשות המנכ"ל שלום שלמה, גזבר העירייה איציק שריקי ומנהלי האגפים והמחלקות על שיתוף הפעולה ואמר: "את תנופת הפיתוח והעשייה במגוון תחומים תושבי העיר רואים בכל תחום ובכל פינה בעיר. התקציב שאושר ברוב קולות יעמיד גם השנה את התושבים בראש סדר העדיפויות ויבטא את צרכיהם במגוון תחומים".

חברי המועצה מאשרים את התקציב לשנת 2023