מצלילים את עפולה

בשנה הקרובה יהיו יותר עצים ברחבי העיר עפולה וזאת לאחר שעיריית עפולה זכתה בתקציב של המשרד להגנת הסביבה לשדרוג והצללה של שדרות ארלוזורוב. השלב הבא: הפיכת השדרה למדרחוב שוקק פעילות.


בשורות טובות לתושבי עפולה: עיריית עפולה זכתה ב'קול קורא' של המשרד להגנת הסביבה להצללה במרחב הציבורי בסכום של כ-3 מיליון שקלים. במסגרת 'הקול קורא' אותו הוביל אגף לתכנון עיר בוועדה לתכנון ובנייה של עיריית עפולה  ירדן גבאי ממחלקת ההנדסה נכללה עפולה ברשימה של 14 רשויות בלבד וקיבלה את התקציב הגבוה ביותר מכל הרשויות הזוכות לביצוע פיילוט לפעולות הצללה אופרטיביות יחד עם רשויות כגון חיפה, באר שבע, עפולה, הרצליה, כפר סבא, הוד השרון, אילת, חולון, ראש העין, ראשון לציון, בית עילית, רחובות, בני ברק ועכו.

במסגרת הפרויקט יתבצע שימור לעצי הוושינגטוניה על ידי טיפול בבתי הגידול שלהם, מערכות השקיה חדשות לצד פיתוח נופי של עצים חדשים מקומיים (על פי סקר טבע עירוני שאגף שפ"ע עשה) ומצלים חדשים בתוך תחום שדרת הדקלים.

למעשה מדובר בשלב הראשון של פרויקט שדרוג שדרות ארלוזורוב כאשר בשלב הבא מתוכנן מיזם עידוד ההליכתיות של משרד התחבורה ליצירת מדרחוב בשדרות ארלוזורוב שיאפשר כניסת אופניים והולכי רגל בלבד בעלות של 8.6 מיליון שקלים נוספים כאשר עיריית עפולה כבר קיבלה 860 אלף שקלים לתכנון.

באשר להצללה במרחב הציבורי יש לציין כי בעיריית עפולה מתכוונים לבצע בעתיד גם הצללה גם ברחוב הנשיא וייצמן וזאת הודות ליצירת נת"צ עתידי שיחבר בין התחנה המרכזית החדשה, תחנת הרכבת, מרכז רפואי העמק ובו ייסללו שבילי אופניים ותעדוף להולכי רגל.

ראש העיר עפולה, אבי אלקבץ אמר: "להתחממות הגלובאלית השלכות רבות ובתוכן עלייה נוספת בטמפרטורה מדי שנה. ידוע שצל עצים מוריד את הטמפרטורה בין 4-6 מעלות ולכן עלינו לקדם מיזמי הצללה במרחב הציבורי. מדובר בפיילוט ראשון העוסק בנושא הצללה טבעית במרחב הציבורי ובטח שלא האחרון".