פרויקט התשתיות הגדול ביותר בעפולה לקראת סיום

פרויקט 'מתחם המלאכה' שחיבר את הרחובות המלאכה, הפרסה, הרסן והשוק באזור התעשייה הדרומי של העיר אמור לפתור את עומסי התנועה שהחלו להיווצר במקום בעקבות הגידול המואץ באוכלוסיית העיר ומבקריה. עלות הפרויקט כ-20 מיליון שקלים.


פרויקט 'מתחם המלאכה', פרויקט התשתיות הגדול ביותר בעפולה אותו מוביל אגף הנדסה באמצעות החברה הכלכלית, לקראת סיומו. אם הסתובבתם לאחרונה בחלקה הדרומי של העיר וראיתם תנופת פיתוח של כבישים, חניונים ומבני מסחר אז דעו לכם שמדובר בפרויקט התשתיות הגדול ביותר שידעה בירת העמק בשנים האחרונות.

'מתחם המלאכה' הינו אזור של מסחר ותעסוקה ומטרתו לייצר שדרה עירונית שתהפוך בעתיד לליבה הפועם של העיר עפולה. מדובר בפרויקט הכולל הקמת וסלילת כבישים בין רחובות המלאכה, הפרסה, הרסן והשוק לצד הקמת רחובות נוספים כגון רחוב היצירה ורחוב החרמש אשר מחברים את כל אזור התעשייה הדרומי של עפולה מקצה לקצה, כולל חיבור לכביש העוקף של שדרות בגין. לצד סלילת כבישים חדשים הכשירה העירייה חניונים עם מאות חניות בכל רחוב, כיכרות חדשים, מערכות תאורה, פיתוח נופי וריהוט רחוב חדש. במקביל לפיתוח המאסיבי שביצעה עיריית עפולה, החלו לצוץ על פני הקרקע בנייני מסחר רבים, הכוללים משרדים וחנויות מסחר הפעילים ביום לצד מקומות בילוי ומסעדות בלילה.

מהנדס העירייה, אבישי שאול, אמר: "הפרויקט מבקש להוסיף אזור מסחר ותעסוקה נוסף וכבר אפשר לבלות בבתי עסקים שנפתחים שם. האזור שוקק חיים במהלך היום וגם בערב וזה יתרחב ברגע שיקומו עוד מבני מסחר ברחובות היצירה וחרמש והרחובות הסמוכים".

ראש העיר אבי אלקבץ: "מדובר במיזם ענק שהצלחנו לסיים אותו תוך פחות משנה וכבר אנו רואים ומרגישים פעילות ענפה במקום. הרעיון הוא להקים אזורי מסחר ובילוי נוספים ברחבי העיר כדי להגדיל את ההיצע בתעסוקה איכותית, בפנאי איכותי וכמובן למזער את נושא הפקקים ההולך וגובר במרכז העיר".