עפולה: יצאו לדרך עבודות ההקמה של גני שעשועים חדשים

בעיריית עפולה החלו בהקמתם של שלושה גני שעשועים חדשים ובקרוב ייצא לדרך שדרוגם של עוד שני גני שעשועים נוספים.


גן נחל המורה, גן הספורטק, גן האלה וגן חיננית בעפולה עילית, גן דבורה הנביאה, גן תרשיש וגן אסתר המלכה ברובע יזרעאל, גן מצדה וקוממיות בגבעת המורה, גן גאולים, גן ברני, גן וולפסון וגן נסיס בעפולה הם רק חלק קטן מהגינות הציבוריות וגינות השעשועים שהקימה עיריית עפולה בשנים האחרונות והיד עוד נטויה. בימים אלה החלו העבודות להקמת חמישה גני שעשועים נוספים. שני גנים חדשים יוקמו ברחובות יפה ירקוני ושהם שם יוקמו גני שעשועים חדשים לגמרי שיכללו מתקנים מודרניים עם קונספט ייחודי כגון אוקיינוס וג'ונגל וכן מגה-פארק שעשועים חדש בפארק העירוני שיוקם על שטחו של גן השעשועים הישן שכבר נהרס ופונה אף הוא סביב קונספט ייחודי.

גן מרכזי נוסף שישודרג ויחודש מהיסוד הוא גן 'שלי דדון' ברחוב קירשטיין במרכז העיר. מדובר בגן הזוכה לאהדה רבה ועמוס בשעות אחר הצהריים ובעירייה הוחלט לשדרגו. גן נוסף שישודרג הוא 'גן אחי אילת' בעפולה עילית שיזכה לשדרוג כללי ומתיחת פנים.

מעיריית עפולה נמסר כי בכל הגנים תוקם ריצפת גן בטיחותית ויוצבו או יוחלפו כל המתקנים בחדשים כולל מתקנים נגישים לילדים ובני נוער עם מוגבלות וכן כאלה הנעזרים בכיסאות גלגלים על פי התקנים המחמירים ביותר של מכון התקנים. באגף ההנדסה ציינו השבוע כי עם סיום העבודות שעלותם מיליוני שקלים צפוי סבב נוסף במסגרתו ישודרגו גנים נוספים ברחבי העיר ובשכונות הוותיקות.

ראש העיר, אבי אלקבץ, אמר: "לאחר עבודת תכנון ארוכה, אני שמח שאנו יוצאים בקרוב בפרויקט ענק לשדרוג מתקני השעשועים בפארק העירוני ועוד ארבע גינות ציבוריות נוספות. היו בטוחים שנמשיך להקים גני שעשועים חדשים ונגיע לכל המקומות בהם יש צורך בשדרוג של גנים קיימים".