מסתמן: עובדות החברה העירונית יהפכו לעובדות עיריית עפולה

ראש העיר אבי אלקבץ אירח את יו"ר המרחב בהסתדרות כנרת נחמן שלו ונציגות ועד הפעולה של החברה העירונית בנושא קליטת עובדי החברה העובדים לפי תקן של משרד החינוך כעובדי עירייה. עוד סוכם כי אלו שלא יקלטו להעסקה ישירה ייחתם לגביהם הסכם קיבוצי מיוחד להשוואת תנאים.


בשורה משמחת לעובדות החברה העירונית: הבוקר התקיימה ישיבה פורצת דרך בלשכתו של ראש העיר אבי אלקבץ בה נכחו כנרת נחמן שלו יו"ר ההסתדרות במרחב העמקים, מנכ"ל העירייה שלום שלמה, עו"ד סעדי פיראס יועמ"ש מרחב העמקים, גזבר העירייה איציק שריקי, רום דביר מנהל התאגדויות בהסתדרות, עו"ד לירז גדז' מזכירת איגוד מקצועי במרחב העמקים , מנהלת משאבי אנוש של מינהל החינוך העירוני אביבה גבאי, ועד הפעולה של החברה העירונית איריס טהרני, אביבה שוקרון ועופרה בן טולילה.
במסגרת הפגישה הודיע ראש העיר אלקבץ כי בכוונת עיריית עפולה לקלוט כעובדות עירייה את עובדות החברה העירונית העובדות במשרות מתוקננות של משרד החינוך וכן להשוות תנאים בהסכם קיבוצי מיוחד עבור העובדים שיישארו בחברה. מדובר בהחלטה חשובה שמבטלת הסכם ארוך שנים עם ההסתדרות לפיו העירייה התחייבה לקלוט מספר עובדות בלבד מדי שנה, ועתה, בעקבות ההסכם המסתמן ייקלטו, כאמור, כל העובדות להן יש תקן של משרד החינוך. עוד הוחלט כי תוקם וועדה משותפת עם נציגי עיריית עפולה והסתדרות העובדים ויחד ילוו את המעבר של העובדות והעובדים בצורה חלקה ובטוחה.
יו"ר מרחב העמקים בהסתדרות, כנרת נחמן שלו אמרה לאחר הפגישה: "קיימנו מפגש עם ראש העיר והנהלת העירייה באווירה נעימה ומעודדת. בשמי ובשם ועד הפעולה שהגיעו היום נרגשים לפגישה, אני מברכת על ההבנה, הרצון והנכונות ומודה לראש העיר שהבטיח ללוות את התהליך באופן אישי לשביעות רצון כל הצדדים, כולי תקווה כי הכוונות הטובות יתורגמו למעשים מהר ככל האפשר".
ראש העיר, אבי אלקבץ, אמר: "העובדות והעובדים של עיריית עפולה והחברה העירונית הם המשאב החשוב ביותר שלנו ואנו שמחים שהגענו לרגע המיוחל שבו העירייה תוכל לגייס את העובדות והעובדים לשורותיה, להשוות את התנאים ובכך לעשות צדק חברתי הלכה למעשה".