זוכרים את "השורד מהשדרה"

עיריית עפולה הנציחה את "השורד מהשדרה" אריה גולדברג ז"ל שנה לאחר מותו בטקס מרגש בהשתתפות ראש העיר, בני משפחת גולדברג וחברים.


קצת פחות משנה לאחר פטירתו של אריה גולדברג ז"ל, ניצול השואה הכי מבוגר בעפולה ואחד מניצולי השואה המבוגרים בארץ, קיימה עיריית עפולה טקס מרגש לזכרו של שורד השואה הגיבור אריה גולדברג ז"ל, שהלך לעולמו בשנה שעברה.

גולדברג איבד את כל משפחתו מלבד אימו. בשנת 1948 כשהוא בן 22 עלה לישראל והגיע לעפולה בשנת 1951 ומעולם לא עזב אותה. הוא הקים את החנות לכלי בית ומתנות שידועה להרבה מאוד אנשים בשדרות ארלוזורוב ועד מותו הפעיל אותה.

בטקס השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ וסגניו, רב העיר, חברי מועצת העיר, הנהלת העיר, בני משפחת גולדברג ותושבים. ראש העיר נשא דברים לזכרו של אריה והבטיח כי זיכרון השואה ימשיך להוות אבן יסוד במערכת החינוך העירונית ובמרחב הציבורי בעפולה.

בני משפחת גולדברג נשאו דברים מרגשים לזכרו, וציינו את החשיבות בשימור זיכרון השואה והגבורה. המשפחה אף הוזמנה להצטרף עם תלמידי עפולה למסעות החיים לפולין, כאשר הם יתחדשו בחודשים הקרובים. הטקס לווה בקטעי מוזיקה וקריאה שבוצעו ע"י להקת "שיר בעמק", ששרה את שירו האהוב של יהודה פוליקר "אפר ואבק" ובני נוער ממחלקת הנוער העירונית אשר הקריאו קטעי קריאה מספרו האוטוביוגרפי של אריה, "מי האלוהים שלך?".

מיד בתום הטקס, הוסר הלוט מעל שילוט הנצחה וזיכרון שהעירייה הציבה על גבי קיר החנות של אריה בשדרות ארלוזורוב 13. השילוט ייכנס לתוכנית הדגל העירונית "עפולה עירי", כך שכל התלמידים בעיר יכירו את סיפור הישרדותו בשואה של אריה. בנוסף, העירייה הציבה על גבי השלט קוד לסריקה, כך שכל העוברים בשדרה יוכלו לסרוק במכשיר הסלולרי שלהם ולהרחיב במידע על סיפור חייו של אריה. יהי זכרם של קורבנות השואה, וזכרו של אריה גולדברג, זכור ונצור בליבנו לעד.